Сучасна Миргородщина

Миргородська міська територіальна громада – громада у Полтавській області, відома цілющою водою, неймовірними краєвидами, багатою історично-культурною спадщиною, закарбованою у творах Миколи Гоголя.

Миргород – один із найбільш давніх населених пунктів на території Лівобережної України. За легендою, назву місто отримало через те, що саме у ньому сусідні народи та племена у давні часи проводили мирні переговори та укладали угоди.

Сучасна Миргородщина – громада з неповторним колоритом. У Миргороді можна знайти безліч цікавинок: прогулятися підвісним мостом через річку Хорол та відвідати ландшафтний парк “Березовий Гай”, відвідати музей Давида Гурамішвілі та приміряти національний грузинський одяг.

У центрі міста Миргород знаходиться ПрАТ «Миргородкурорт» за всіма показниками є лідером санаторно-курортної сфери нашої держави. Всі його оздоровниці мають вищий рівень акредитації. Зручне розташування і транспортне сполучення дозволяє дістатися сюди від провідних промислових центрів країни всього за 2-3 години. А висока ефективність оздоровлення на курорті «Миргород» добре відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами і приваблює сюди протягом усього року більше 30 тисяч відпочиваючих майже з 30 країн світу.
На своїй території ПрАТ “Миргородкурорт” об’єднує 4 санаторії різного профілю: санаторії “Миргород”, “Полтава”, “Березовий Гай”, “Хорол”.

Справжнім унікальним ресурсом громади є єдиний на Полтавщині кінний завод з його прекрасними породистими кіньми, який розташований у Дібрівці та був заснований в 1888 році. На території заводу можна відвідати музей, покататись на конях та продегустувати кумис.

Громада має осередки гончарства, у яких зберігають давні технології  виготовлення глиняного посуду та відображають національний колорит.

Мешканці громади є поціновувачами еко-фермерства, яке не лише забезпечує якісні продукти для споживачів, але й сприяє екологічному та економічному добробуту.

Щоб ближче познайомитися з історією та архітектурою громади, можна завітати до Краєзнавчого музею, який розташований у Миргороді, або ж до палацу Муравйових-Апостолів, що знаходиться у Хомутці. Палац знаходиться посеред пейзажного парку, який є одним із чотирьох на Полтавщині парків-пам’яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, де зростають більш, ніж двохсотлітні дерева.  А саме село Хомутець було занесено Київським науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень до Переліку найважливіших історичних сіл України та їхніх пам’яток.

Перейти до вмісту