В яких регіонах України можна відпочити біля водойм
До повномасштабного вторгнення в країні, за даними Держпродспоживслужби, нараховувалося понад 350 пляжів біля річок та озер та близько 190 на узбережжі Чорного та Азовського морів.
Наразі через війну узбережжя Азовського моря повністю окуповане росіянами, а чорноморське практично недоступне через мінну небезпеку та загрози ракетних обстрілів. Воєнний стан, який діє на території України вже більше двох років, також вніс певні корективи у літній відпочинок українців. Заборонені сплави, походи, прогулянки та екскурсії маршрутами біля критичної інфраструктури (військові об’єкти, енергетичні об’єкти та інші важливі для життєдіяльності країни локації). Недоступні також туристичні точки, наближені до кордонів із білоруссю та росією.
З початком літнього сезону Державне агентство розвитку туризму узагальнено інформацію про роботу пляжів по всіх регіонах країни.
Загалом, на момент підготовки матеріалу, відповідно доданих від ОВА, 168 пляжів у 15 регіонах України готові офіційно приймати відпочивальників.
Регіони, в яких можна відпочити біля води
Полтавська область
Регіон цього літа є одним з рекордсменів за кількістю відкритих для купання та відпочинку локацій, цьогоріч їх 33. В місті Кременчук працюватимуть 10 пляжів – на річці Дніпро шість, ще три на річці Сухий Кагамлик і один на озері «Силікатне». На річці Ворскла, у місті Полтава, функціонуватимуть шість місць для відпочинку та купання, одне з яких знаходиться біля мостової споруди. А в містах Лубни, Глобино, Горішні Плавні та селищі Нові Санжари працюватимуть по 2 пляжі. На території міста Миргород відкритті для відвідувачів 4 пляжі. Також працюватимуть локації біля водойм в селах: Світлогірське, Білики, Кобиляки та Чутове. Майже на всіх пляжах є облаштована інфраструктура та є рятувальники.
Хмельницька область
Цьогорічна території області буде функціонувати 21 пляж. Кожен з них обладнаний усією необхідною інфраструктурою для комфортного та безпечного відпочинку. На річці Дністер працюватимуть 8 пляжів – по два в селищах Стара Ушиця і Рудківці, по одному в селах Колодіївка, Сокіл, Велика Слобода та Устя. Один пляж буде відкритим у місті Хмельницький на лівому березі річки Південний Буг. В містах Нетішин, Славута, Полонне, Ізяслав, Волочиськ, Городок, Деражня, Красилів, Старокостянтинів, селищах Летичів та Правдівці (на базі відпочинку «Фенікс») працюватимуть по одному пляжу. Планується відкриття пляжів в селищі Стара Синява та селах Новоставці, Аркадіївці, Кременчуки.
Львівська область
Цьогоріч в регіоні офіційно працюватимуть 20 пляжів. Найбільше – 12 у Львівському районі, переважна більшість з них знаходиться на території готельних комплексів та баз відпочинку. У Стрийському районі готові приймати відвідувачів 6 пляжів, а у Яворівському і Золочівському по одному.
Волинська область
Цьогоріч в регіоні пляжний сезон відкрили 1 червня. Для охочих відпочити біля води будуть функціонувати 19 пляжів, шість з яких знаходяться на озері «Світязь» ще три пляжі розташовані на озер і «Велимче» в селі Соловичі. В місті Луцьк буде відкрито два пляжі на річці Стирта на Теремнівській водоймі. Також працюватимуть пляжі в місті Берестечко на березі річки Стир, в місті Нововолинську біля місцевого озера, селищі Любешів біля річки Стохід, селі Гаївка на озері «Пісочне», в місті Ковель біля річки Турія, селищі Турійськ біля озера «Турійське», в селищі Луків, на озері, яке знаходиться на території Луківської громади. Працюватиме пляж на базі відпочинку на березі озера «Добре». За даними Волинської обласної військової адміністрації на всіх пляжах облаштована необхідна інфраструктура.
Сумська область
В області працюватимуть дев’ять пляжів з облаштованою інфраструктурою. В обласному центрі відвідувачів прийматимуть два пляжі: один на березі річки Псел, другий – на озері Чеха, по одному в містах Ромни, на території колишньої човнової станції, Шостка на озері Галінківське, в селі Буймерівка на території соснового спа-курорту, селищах Пустовійтівка та Москалівка, колишній табір. Також облаштовані пляжі на річці Ворскла в селі Чернеччина та Климентове. За даними ВЦА необхідна для безпечного відпочинку інфраструктура є на всіх пляжах, окрім озера Галінківське.
Івано-Франківська область
В регіоні функціонуватимуть чотири пляжі, які облаштовані необхідною інфраструктурою. В місті Івано-Франківськ – на міському озері, в Галичі – Галицький міський пляж на лівому берез і річки Дністер, в Калуші – на озері в міському парку культури і відпочинку ім. І. Франка та в селі Поляниця – ТК «Буковель». За даними ОВА цьогоріч в місцях масового відпочинку купання заборонено — на водних об’єктах проводитиметься виключно прокат човнів та катамаранів. Винятком є озеро в туристичному комплексі «Буковель», де купальний сезон вже відкрито.
Тернопільська область
Цьогоріч в цьому регіоні працюватимуть три пляжі. В Тернополі будуть відкриті для відвідування і купання два пляжі – «Дальній пляж» та «Циганка». Ще один в селищі Залізці під назвою «Сонячний берег». На всіх зазначених локаціях є необхідна інфраструктура.
Чернівецька область
Водному з найбезпечніших регіонів країни, функціонуватимуть чотири пляжі: один в місті Чернівці, і по одному в селищах Великий Кучурів, Магала та селі Бояни. Кожна з цих локацій має всі необхідні умови для комфортного відпочинку.
Черкаська область
Загалом в регіоні цього літа працює три пляжі і відкриті 11 місць для відпочинку біля водойм. В Черкасах – три комунальні пляжі: «Соснівський-1», «Казбетський» та «Митницький». В Смілі також три місця для відпочинку: два на річці Тясмин і один на річці Сріблянка. Дві водні локації працюють у селищі Червона Слобода і по одній у селах Будище, Лозівок, Савківка, Крутьки, Мельники та місті Ватутіне.
Одеська область
Цьогоріч влада регіону планує відкрити для відвідування 20 пляжів, більшість з яких буде знаходитися в Одеській області і один в Ізмаїльському району, а також в ОВА планують дозволити відпочивати в лагуні у селі Приморське та відкрити туристичний маршрут каналами у місті Вилкове, яке з початком повномасштабного вторгнення є закритою територією для туристів, оскільки маршрут знаходиться поруч з кордоном із Румунією і має військові обмеження.
Житомирська область
Цього літа в області відкрито для відвідувачів три пляжі, вони обладнані всією необхідною інфраструктурою для зручного відпочинку. Два знаходяться в місті Житомир на річці Тетерів, один в місті Звягель.
Кіровоградська область
У регіоні цього літа працюватимуть п’ять місць масового відпочинку біля водойм: чотири в Голованівському районі та один в Кропивницькому.
Рівненська область
У цьому році на Рівненщині будуть працюватимуть 9 пляжів: чотири в селі Демидівка, три в місті Здолбунів та по одному в селах Млинівка та Городоцьке.
Миколаївська область
В регіоні пляжний сезон відкрили ще 15 травня. Наразі в області працюють усього 3 пляжі: по одному в містах Первомайськ та Южноукраїнськ і ще один біля села Пелагеївка на території «Пелагеївського табору відпочинку». На всіх пляжах облаштована необхідна інфраструктура.
Харківська область
Офіційно в регіоні працює один пляж «Роща», розташований на території «Клінічний санаторій «Роща».
Регіони, які цього року не відкривають пляжний сезон
Київ та область
У Києві та області цього року пляжний сезон вирішили не відкривати. Загалом у столиці є 14 офіційних пляжів на березі Дніпра та на деяких міських озерах. Але жоден з них використовувати не рекомендують, бо там немає облаштованих укриттів чи бомбосховищ поруч.
Чернігівська область
Через близькість до кордону з росією відкриття пляжів не планується. Міський пляж «Золотий берег» у місті Чернігів офіційно відкриватися не буде.
З огляду на безпеку громадян цьогоріч пляжний сезон не відкриватимуть і в таких областях, як Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька та Херсонська.
На момент підготовки матеріалу Головне управління ДСНС України у Закарпатській області не надало офіційної інформації щодо відкриття пляжів у регіоні.